GÖRÜŞMELERİMİZ


MAHALLİ İDARE AMİRLERİ     MÜLKİ İDARE AMİRLERİ     İŞ ADAMLARI     STK TEMSİLCİLERİ     ESKİ REKTÖRLERKüpeli Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Hasan KÜPELİ  ziyareti.

Rektör adayımız Prof. Dr. Hasan TOSUN, Küpeli Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Hasan KÜPELİ beyi  ziyaret ederek tarafından hazırlanan “Devlet Üniversiteleri: Performans Değerlendirme, Finansman Modeli ve Yeniden Yapılanma” isimli kitabını takdim etti.  Ziyarette Prof. Tosun, topyekün kalkınmada inşaat sektörünün çok önemli bir etkisi olduğunu belirterek, “Teknolojik gelişmelerin ülkemizde ve şehrimizde uygulandığını görmek beni memnun ediyor.  Buradaki gelişmeler bunun en güzel ispatıdır. Üniversite olarak teknoloji transferinde destek sağlayacağız” dedi.  Hasan KÜPELİ bey’de Üniversitelerde üretilen bilginin kıymetini vurgulayarak “Geçimişe göre çok iyiyiz.  Daha iyi olabilmemiz için gayret sarf ediyoruz” diyerek Rektör adayımıza başarılar diledi.

 

SARAR Şirketler Grubu  Ziyareti

Rektör adayımız Prof. Dr. Hasan TOSUN, SARAR Şirketler Grubu Yönetim Kurulu başkanı sayın Cemalettin SARAR ve Başkan Yardımcısı Sebahattin SARAR beyleri  ziyaret ederek tarafından hazırlanan “Devlet Üniversiteleri: Performans Değerlendirme, Finansman Modeli ve Yeniden Yapılanma” isimli kitabını takdim etti.  Ziyarette Prof. Tosun, Üniversite-şehir işbirliğinden bahsederek “Dünya markası olmuş Eskişehirli firmalarla gurur duyduklarını belirterek Üniversitelerin teknolojik birikimleri ile bu tür firmaların önünü açmalıdır.  Teknik destek sağlamalıdır.  Gelişmiş dünyadaki bilim insanları ile ilişkilerini temin etmelidir.  Eskişehir, Üniversite-sanayi, üniversite-ticaret ve üniversite-hizmet alanlarındaki işbirliğine her şehirden daha yakın” dedi. Cemalettin SARAR bey de “Sanayi ve ticaretin en önemli ayağı tanıtım.  Yaptığınız işi doğru tanıtacaksınız. Bunun için geniş fuar alanlarına ihtiyaç var.  Bunun en kısa zamanda Eskişehir’de yapılması lazım” dedi ve hocamıza rektörlük seçimlerinde başarı dileklerinde bulundu.  Sebahattin SARAR bey’de üniversitelerin örnek alanlar olması gerektiğini belirterek “Üniversitelerde mimari bütünlüğün sağlanmış olması daha şık olur.” diyerek Rektör adayımıza başarılar diledi.

 

 

Kanal 26 ziyareti

Rektör adayımız Prof. Dr. Hasan TOSUN, Kanal 26 Yönetim Kurulu başkanları sayın Yaşar Abacı ve İlhan Yalçın beyleri  ziyaret ederek tarafından 
hazırlanan “Devlet Üniversiteleri: Performans Değerlendirme, Finansman 
Modeli ve Yeniden Yapılanma” isimli kitabını takdim etti.  Ziyarette Prof. 
Tosun, Üniversitelerin şehrin en önemli aydınlatma birimleri olduğunu, bunu başarabilmek için gelişmiş dünya’nın  kullandığı yöntemlerin kullanması gerektiğini ve bunun için de çok iyi bir iletişim ağının olması gerektiğini belirterek “Toplumsal faydanın en üst düzeyde oluşabilmesi için görsel ve yazılı medya çok önemli bir rol oynamaktadır” dedi. İlhan YALÇIN bey’de Üniversitelerin toplum üzerindeki etkilerine değinerek Rektör adayımıza başarılar diledi.  Yaşar Abacı bey de “Üniversiteler değerli elemanlar yetiştiriyor, ancak uygulama çok daha farklı. Çağımızda çok daha pratik ve işini seven insanlar değer buluyor. Biz iş hayatında bunu görüyoruz”  diyerek Rektör adayımıza başarılar diledi.

 

Sayın Dr. Firuz KANATLI ile görüşme.

 

Rektör adayımız Prof. Dr. Hasan TOSUN, şehrimizin en büyük 
işadamlarından ETİ Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Firuz 
KANATLI’lı beyi ziyaret ederek, rektör adayı  olduğunu, çok iyi projelerinin 
bulunduğunu anlattı.  Çok samimi ve sıcak bir ortamda yapılan görüşmede 
Firuz bey, rektör adayımıza önerilerde bulunarak başarılar diledi.

İŞ ADAMLARI